Volný čas

Plavání
Koupaliště na Jezeře u levého břehu řeky Labe, nabízí příjemné prostředí pro milovníky plavání, míčových sportů a relaxace

Golf
recepce golfového klubu se nachází v budově Radiotelegrafní vysílací stanice Na Zálesí.

Jízda na koni
V JK Obora Poděbrady nabízíme výuku jízdy na koni pro začátečníky, dospělé i děti (od 10 let).
Pro zkušenější jezdce možnost projížděk na koni okolní krajinou s doprovodem zkušeného lektora.

Tenis
Tenisový klub LTC Poděbrady v ulici Pavlovova

Sportovní střelba

Pěší turistika, cykloturistika a kolečkové brusle
Nedaleko přístaviště výletního parníku lze objevit staré labské rameno zvané Skupice. Procházka v této lokalitě patří dnes k nejpříjemnějším v okolí Poděbrad, přes zásahy do životního prostředí neztratila nic ze své malebnosti, návštěvníky navíc vede naučná stezka s devíti zastaveními. Směrem na východ se rozkládá přírodní rezervace nazvaná Libický luh. Jedná se o přírodní lužní les s tůněmi a slepými říčními rameny, jaký byl v minulosti souvisle rozšířen podél řeky Labe. Větší a menší zbytky podobných lesních společenstev se nacházejí nedaleko soutoku Labe s Cidlinou.
Cyklostezka, vedoucí podél břehu řeky Labe je oblíbeným výletním místem milovníků pěší turistiky, cykloturistiky a jízdy na kolečkových bruslích. Trasa cyklostezky je lemovaná několika restauracemi, které můžou po sportovním výkonu posloužit jako příjemné místo k odpočinku a osvěžení pod korunami vzrostlých stromů.
Dalším místem pro příjemné procházky nebo jen posezení v kavárnách je lázeňská kolonáda a lázeňský park.
Historie lázeňství sahá v Poděbradech do r. 1904, kdy byl na zámeckém nádvoří na popud knížete Arnošta Filipa Hohenlohe von Schillingfurst navrtán v hloubce 96,7m pramen minerální vody. V roce 1908 byly slavnostně v Poděbradech vysvěceny lázně a zahájena první lázeňská sezóna. Poděbradská minerální voda je alkalicko-zemitá kyselka s vysokým obsahem kysličníku uhličitého. Při léčbě srdečních onemocnění a oběhového ústrojí se využívá především zevně v podobě koupelí, pokud dochází k rozšíření cév nemůže klesnout tlak ani tepová frekvence, naopak, s rozšířením cév se tlak zvyšuje. 

Dětské hřiště
Vzdálené 150 m od penzionu.

Plavba po Labi výletním parníkem
Přístaviště parníku se nachází 150m od penzionu